Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jarmark Bożonarodzeniowy 2021

Facebook

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu to wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu wrocławian. W piątek, 12 listopada, rozpoczął się montaż bajkowego domu na placu Solnym i pierwszych straganów. Bajkowe ozdoby Rynku, oryginalne świąteczne dania i napoje oraz mnóstwo innych atrakcji przyciągają do Wrocławia także tysiące gości.

Świąteczny Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany jest po raz 12. W wielu serwisach turystycznych wrocławski jarmark uznawany jest za najpiękniejszy w naszej części Europy, a organizatorzy zapowiadają, że Jarmark Bożonarodzeniowy 2021 będzie jeszcze ładniejszy i bogatszy w atrakcje.

Wrocławski Jarmark Bożonarodzeniowy – program, daty, godziny otwarcia

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu zostanie otwarty w piątek, 19 listopada, o godz.  17.

Potrwa do końca roku – do 31 grudnia, włącznie z Nocą Sylwestrową.

Stoiska na Jarmarku we Wrocławiu czynne są codziennie w godz. 10 – 21 (stoiska będą nieczynne tylko w Wigilię i pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia).

  • 6 grudnia, godz. 18, oficjalne rozświetlenie choinki i iluminacji świątecznych

W programie Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu co roku jest Parada Elfów, korowód kolędników, koncerty, warsztaty i zabawy dla dzieci. Szczegółowy program wydarzeń jest jeszcze przygotowywany.

Jakie są atrakcje na wrocławskim jarmarku?

Na Jarmarku we Wrocławiu jest wiele miejsc szczególnie wartych odwiedzenia z całą rodziną. Na Rynku są atrakcje dla dzieci:

  • Bajkowy Lasek, w którym będzie można posłuchać popularnych bajek;
  • Świąteczny Wiatrak, w pobliżu są planowane warsztaty plastyczne dla najmłodszych (m.in. malowanie bombek)
  • Kraina Krasnali i Reniferów (w pobliżu pomnika Fredry)
  • Zaprzęg Mikołaja i Rudolfa
  • Karuzela „Rudolf i przyjaciele”

Na placu Solnym stoi bajkowy domek z bajki, w nim podawane jest grzane wino i ciepłe dania. Domek ma wieżę zegarową i taras, z które rozciąga się panorama placu Solnego i Rynku.

Na jarmark w maseczce? Jakie obostrzenia?

Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany jest na wolnym powietrzu. Na zewnątrz nie obowiązuje noszenie maseczek osłaniających usta i nos, jednak należy zachować środki ostrożności, np. dezynfekować dłonie.

Kubki na jarmarku bożonarodzeniowym. Kubki z Jarmarku dla kolekcjonerów

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu grzane wino podawane jest w ceramicznych kubeczkach w kształcie buta z cholewą. Stali bywalcy Jarmarku we Wrocławiu kolekcjonują kubeczki, które co roku są w innym kolorze. Wzór kubka z Jarmarku Bożonarodzeniowego 2021 poznamy 19 listopada.

Ceny na jarmarku Wrocław 2021: co podrożało?

Na Jarmarku we Wrocławiu jest grubo ponad dwieście drewnianych straganów z towarami z różnych rejonów Polski oraz z zagranicy. Można tu kupić, m.in.

  • oryginalne regionalne produkty spożywcze, np. sery z Włoch i Holandii, Szwajcarii, Grecji, turecką baklavę i chałwę, dania z Niemiec, podlaskie wędliny, podhalańskie oscypki, nalewki, wina, czekolady, pierniki, praliny i kołacze, miody
  • wyroby rękodzielnicze, np. biżuterię, ceramikę, ozdobne elementy wyposażenia domu – lampy, witraże, naczynia, pościel, wyroby z wełny;
  • produkty ekologiczne, m.in. wyrobu z pyłku kwiatowego, konfitury, oleje, kawy, produkty z soli himalajskiej oraz kosmetyki naturalne, owoce w czekoladzie;
  • dania gotowe, np. gofry, dania z grilla, kluski, bigos, chleb ze smalcem, barszcz, żurek, naleśniki, langosza.

Na ile zmieniły się ceny produktów w stosunku do stawek z 2019 roku, jeszcze trudno oszacować (w 2020 r. jarmark odwołano z powodu pandemii ).

Plan jarmarku świątecznego we Wrocławiu

Stoiska na Jarmarku we Wrocławiu zajmują większą część Rynku, plac Solny oraz ul. Świdnicką (od Rynku do przejścia dla pieszych przy ul. Kazimierza Wielkiego) i ul. Oławską (od Rynku do ul. Oławskiej).

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022