StartW Radiu Gra Wiadomości dnia

Jedyny w swoim rodzaju festiwal filmów w całości poświęcony kinu… rowerowemu – po raz kolejny we Wrocławiu

Choć w każdym prezentowanym filmie wystąpi rower – nie zawsze będzie to występ w roli głównej:

– opowiada organizator festiwalu Paweł Majka. Jak się okazuje, kino rowerowe jest tak szeroką kategorią, że można należącymi do niego filmami wypełnić naprawdę pokaźną imprezę dla kinomanów:

Festiwal otworzy film American Flyers z 1985 roku. Wyreżyserował go John Badham, znany również jako autor Gorączki Sobotniej Nocy, a jedną z ról zagrał młody Kevin Costner. Ale swoje filmy zaprezentują także… amatorzy. Po raz kolejny częścią festiwalu stanie się Platforma Filmów Rowerowych, czyli przegląd krótkometrażowych produkcji opowiadających o rowerach. Wziąć w nim udział może dosłownie każdy:

Własne produkcje nadsyłać można do połowy maja. Wyróżnienie przyzna jury, w skład którego wejdzie m.in. popularny raper L.U.C. Będzie też nagroda publiczności. Na zwycięzców czeka m.in. sportowa kamera, rower czy rowerowe ubrania i osprzęt. Festiwal zakończy się w niedzielę (22.05.) rowerowym piknikiem na wrocławskim Welodromie. Nowością w tegorocznej edycji będzie wieczorny, bezpłatny pokaz jednego z filmów na świeżym powietrzu:

Z organizatorem festiwalu Bike Days Pawłem Majką rozmawiał nasz reporter Damian Zdancewicz.

Zostaw komentarz