Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jesienne spotkania w ramach Mikrograntów

Facebook

Wspólne gotowanie, warsztaty artystyczne czy jogging? To tylko niektóre ze sposobów na poznanie wrocławskich osiedli i aktywnie spędzanie czasu z mieszkańcami. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy wydarzenia?

/Wrocławski Instytut Kultury

Plenerowe spotkania rozpoczął spacer dendrologiczny w parku Stanisława Tołpy oraz warsztaty rozpoznawania gatunków drzew i prace w przygotowaniu wspólnego zielnika.

Kolejne wydarzenia w ramach projektu „Las wokół nas” zaplanowane są na 12 i 19 listopada. W poprzednią sobotę, 5 listopada ruszyła także inicjatywa pod tytułem ,,Tato chodź, mamy plan’’, jest to cykl tematycznych spotkań dla dzieci i ich opiekunów.

Podczas spotkań uczestnicy i uczestniczki wydarzeń nauczą się także przygotowywać jesienno-zimowe przetwory, świąteczne dekoracje czy różnorodne rękodzieła. Przeprowadzone zostaną także warsztaty pokazujące produkcje kosmetyków zero waste.

Na jesienne przygnębienie

Wspólne śpiewanie, czyli warsztaty muzyczne, które podzielone są na pięć odrębnych spotkań, w ramach których uczestnicy będą spotykać się w każdy wtorek, przez dwie godziny, by śpiewać przy akompaniamencie gitary i keyboardu, a także własnych instrumentów, które stworzone zostaną na warsztacie tworzenia instrumentów upcyklingowych. Spotkania będą odbywać się w Centrum Aktywności Lokalnej Psie Pole- Zawidawie, przy ul. Kiełczowskiej 43/6.

Harmonogram warsztatów

  • 8.11, godz. 18:00-20:00
  • 15.11, godz. 18:00-20:00
  • 22.11, godz. 18:00-20:00
  • 29.11, godz. 18:00-20:00
  • 6.12, godz. 18:00-20:00

Jeśli jesteś osobą, która woli większą aktywność fizyczną, to w ramach Mikrograntów możesz udać się na cykl spotkań biegowych w stylu slow dla młodzieży, osób dorosłych, seniorów i seniorek. Treningi będą przeplatane marszem, urozmaicone łatwymi ćwiczeniami, dostosowanymi do kondycji uczestników i uczestniczek. Jak przekonują organizatorzy, slow jogging bardzo korzystnie wpływa, na zapobieganie wszelkim chorobom układu krążeniowego i jest bezpieczny dla stawów. Do wzięcia udziału nie potrzeba specjalistycznego sprzętu, wystarczą wygodne buty i ubiór dostosowany do aktualnej pogody.

Harmonogram biegów

  • 2 listopada, 10:00-11:30, trening w Parku Pawłowickim

start: Park Pawłowicki, wejście główne Pałacu Kornów

  • 19 listopada, 10:00-11:30, trening w Parku Pawłowickim i Arboretum

start: Park Pawłowicki, wejście główne Pałacu Kornów

  • 26 listopada, 10:00-11:30, trening w Parku Pawłowickim i Lesie Zakrzowskim

start: Park Pawłowicki, wejście główne Pałacu Kornów

  • 3 grudnia, 10:00-11:30, trening wokół Jeziora Pawłowickiego

start: plaża od ul. Jeziorowej

  • 10 grudnia, 11:30-12:30 trening w Parku Pawłowickim

start: Park Pawłowicki, wejście główne Pałacu Kornów

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj