Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jest porozumienie w sprawie autobusów na Skarbowców, ale to jeszcze nie finał sprawy

Facebook

"126" – jednak skrócone do ul. Racławickiej. Zamiast niego do Krzyków pojedzie „125” – jak pierwotnie planował magistrat, ale także dodatkowo autobus „D”. Tak ostatecznie będą wyglądały zmiany w komunikacji w rejonie nowo otwartego mostu na Ślęzie, już po konsultacjach pomiędzy miastem a radą osiedla.

fot. facebook.com/mpkwroc

Zdecydowany protest mieszkańców został wysłuchany, ale…

– mówi przewodniczący zarządu osiedla Krzyki-Partynice, Mariusz Bigos. Choć udało się znaleźć, jak podkreśla „kompromis”, to jednak przewodniczący zastrzega, że sprawa połączeń autobusowych na Krzykach dla osiedlowych radnych nie jest zamknięta:

– zastrzega Mariusz Bigos. Sami wrocławianie cieszą się, że zmiany nie pójdą jednak w tym kierunku, jaki magistrat założył sobie pierwotnie. Przypomnijmy: z Sowiej i Skarbowców miały odjeżdżać tylko autobusy „125” i „133”, co tak rozsierdziło mieszkańców osiedla, że zebrali oni ponad tysiąc podpisów pod żądaniem wycofania się przez urzędników z ich planów. Teraz pasażerowie jeżdżący z Krzyków są zdecydowanie bardziej zadowoleni, że w miejsce „126” pojawi się dodatkowy autobus:

A my, w takim razie, postaramy się wrócić do tematu za trzy miesiące i sprawdzić, czy faktycznie propozycja wypracowana przez osiedlowych radnych i urzędników z Wydziału Transportu spodobała się mieszkańcom Krzyków.

Zmiany wejdą w życie 21 stycznia, prócz „125”, „126” i „D” zmienią się także linie nocne. „251” pojedzie z Racławickiej aż do Krzyków, a kursy linii „247” kończące trasę na ul. Skarbowców zostaną przemianowane na linię „248” i będą dojeżdżały do mostu na Racławickiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj