Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jest uchwała o zamiarze przeniesienia Gimnazjum numer 20

Facebook

Nie pomogły protesty, transparenty, a nawet przerwanie sesji rady miasta przez rodziców uczniów Gimnazjum nr 20. Wrocławscy radni przyjęli wczoraj (21.01.) uchwałę o zamiarze przeniesienia szkoły z ul. Pautscha do Zespołu Szkół nr 20 przy Spółdzielczej. Rodzice nie zamierzają jednak zawieszać broni i zapowiadają dalszą walkę o placówkę.

Mają też pretensje, że nie każdy z nich został powiadomiony o planach Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego wobec szkoły.  Mówi Tomasz Feruś z rady rodziców Gimnazjum nr 20:

Rodzice gimnazjalistów z 20 cały czas mają nadzieję, że mimo wyników czwartkowego głosowania na sesji rady miejskiej, ich szkoła podzieli los Szkoły Podstawowej 107, która miała zostać zlikwidowana. Po protestach rodziców radni odstąpili jednak od swoich zamiarów.  Warto walczyć o swoje – przekonuje Tomasz Czajka, przewodniczący rady rodziców SP 107.

Ostateczny los Gimnazjum nr 20 poznamy najprawdopodobniej na kolejnej sesji rady miejskiej. A wrocławscy radni spotkają się ponownie 25 lutego.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2023