Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jest umowa na dokończenie północnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia!

Facebook

Umowa na wykonanie północnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia została podpisana z wykonawcą! Chodzi o 10 km odcinek pomiędzy Łanami i Długołęką.

fot. Piotr Krejner
fot. Piotr Krejner

Blisko 10-kilometrowy odcinek północnej części obwodnicy pochłonie niespełna 165 mln złotych. Władze województwa właśnie podpisały kontrakt z wykonawcą. Prace rozpoczną się w ciągu 3 tygodni i potrwają do końca grudnia 2022 roku.

Jak podkreślają władze województwa: „Wschodnia obwodnica Wrocławia to niezwykle ważna inwestycja, która wzbogaci układ komunikacyjny powiatu i województwa na wschód od Wrocławia”

Informuje Michał Nowakowski – Rzecznik Prasowy Marszałka Województwa Dolnośląskiego

Przypomnijmy, że ogłoszenie nowego przetargu na wykonawcę robót budowlanych między Łanami a Długołęką było konieczne, bo firma Strabag nie wywiązała się z zapisów kontraktowych. Miała zaprojektować i wybudować trasę, ale wywiązała się tylko z części projektowej. Przed przystąpieniem do prac budowlanych wystąpiła do inwestora z roszczeniem finansowym na kwotę ponad 70 mln złotych.

Nowy, północny odcinek wschodniej obwodnicy Wrocławia rozpocznie się za skrzyżowaniem z ulicą Strachocińską we Wrocławiu, na którym jest już wybudowane rondo i zostanie włączony do drogi krajowej nr 98 między Mirkowem i Długołęką.

Zgodnie z planem, cała Wschodnia Obwodnica Wrocławia powstanie do 2023 roku.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj