Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jest umowa na wyremontowanie linii kolejowej do Lubina

Facebook

W końcu będzie można dojechać pociągiem z Wrocławia do Lubina. Kolejarze właśnie podpisali umowę z firmą, która ma zaprojektować, a potem przebudować, tory pomiędzy Legnicą a Gwizdanowem. Ostatni pociąg osobowy ze stolicy Dolnego Śląska do stolicy polskiej miedzi odjechał przed siedmioma laty.

Przyczyną była kondycja techniczna trasy:

– tłumaczy Arlond Bresch, wiceprezes zarządzającej torami spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Po otwarciu trasy pociągi osobowe pomkną z prędkością 120 km/h. Natomiast podróżni, którzy sprzed likwidacji połączeń pamiętają wsiadanie na starych, zdewastowanych peronach – będą mocno zaskoczeni:

– zapewnia Jerzy Dul z Centrum Realizacji Inwestycji PKP PLK. Na odnawianiu starych stacji się nie skończy. Powstanie też zupełnie nowy przystanek:

Jeżeli trasa faktycznie zdobędzie popularność wśród dojeżdżających z Lubina do Wrocławia to możemy liczyć na przynajmniej częściowe odkorkowanie ul. Średzkiej, z której właśnie bardzo często korzystają lubinianie.

Ten rok wykonawca prac przeznaczy na projektowanie. Maszyny i robotnicy pojawią się w terenie na wiosnę. A trasa będzie gotowa do końca 2019 roku. Jej modernizacja pochłonie prawie 200 mln zł.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021