Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Jutro (04.03.) NFZ organizuje dzień otwarty

Facebook

Nie wiesz, czy masz ważne ubezpieczenie zdrowotne? Masz problemy podczas rejestracji w przychodni? Narodowy Fundusz Zdrowia zaprasza do siebie na dzień otwarty. Urzędnicy NFZ chcą być bliżej pacjenta, więc wspólnie z kolegami z ZUS już jutro (04.03) wyjaśnią chętnym wszystko, co chcielibyśmy wiedzieć o obowiązkowych ubezpieczeniach.

fot. valelopardo / pixabay.com

W sobotę w NFZ będzie można między innymi wyrobić sobie EKUZ, czyli Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. To ważna informacja dla tych, którzy planują wyjazd.

Przy stanowiskach prowadzonych przez konsultantów NFZ i ZUS będzie można sprawdzić, czy z naszą historią ubezpieczenia jest wszystko w porządku. Do połowy kwietnia istnieje możliwość wstecznego zgłoszenia się do niego, jeżeli okaże się, że zapomnieliśmy dopełnić jakichś formalności.

Urzędnicy przeprowadzą nas przez wszystkie procedury i podpowiedzą, jak poradzić sobie z bałaganem, który mógł się zrobić w naszej dokumentacji. Będzie można też założyć sobie profil na tzw. Platformie Usług Elektronicznych. To pozwoli nam na kontaktowanie się z ZUS-em przez internet.

Wystarczy tylko pojawić się jutro w siedzibie NFZ przy ul. Dawida, pomiędzy godz. 09:00 a 14:00.

Informacje zebrał Damian Zdancewicz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 14 maja 2021