Radio Gra Wrocław

Juwenalia we Wrocławiu. Dwa dni koncertów i kolorowy pochód

Już w środę rozpocznie się największe studenckie wydarzenie we Wrocławiu – Juwenalia 2024. W programie znajdziemy między innymi dwa dni koncertów na Tarczyński Arena oraz tradycyjny pochód, który przejdzie ulicami miasta.

/materiały prasowe

Tegoroczne Juwenalia tradycyjnie rozpocznie kolorowy pochód, który w środę, 22 maja, o godz. 11 z placu Grunwaldzkiego i przejdzie przez most Grunwaldzki, plac Dominikański aż do placu Wolności, na którym wrocławscy studenci odbiorą klucze do miasta.

O godz. 15 rozpoczną się koncerty na dwóch przygotowanych na wrocławskim stadionie scenach. W środę wystąpią Guzior, Tribbs, Video, Kacperczyk, Fama? i Bracia Figo Fagot. W czwartek, 23 maja, będzie można posłuchać Young Leosi, Łydki Grubasa, Otsochodzi, Nocnego Kochanka oraz O.S.T.R.

W tym roku swoje siły połączyły wszystkie wrocławskie uczelnie.

Wrocławskie juwenalia to piękna wieloletnia tradycja. Jednak tegoroczne wydarzenie jest wyjątkowe zarówno ze względu na skalę, jak i pierwszy od lat udział wszystkich wrocławskich uczelni

– mówił rektor Politechniki Wrocławskiej, prof. Arkadiusz Wójs.

W poprzednich latach frekwencja na wrocławskich juwenaliach sięgała nawet 40 tysięcy uczestników, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu i zaangażowaniu społeczności studenckiej.