Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Już 3 marca we Wrocławiu rusza kolejna edycja Lekcji Sztuki

Facebook

To unikatowe działanie prezentujące najbardziej interesujące trendy i zjawiska w polskiej kulturze. Pod hasłem „Przestrzenie wielu mediów” w Recepcji odbędą się spotkania z wyjątkowymi gośćmi.

 

Mówi Krzysztof Bielaszka z Fundacji Ładne Historie

Cykl wrocławski rozpocznie się we wtorek, 3 marca, o godz. 18:00 spotkaniem z Emiko, czyli Emilią Gumańską, która jest artystką wizualną, scenarzystką, producentką wideo, operatorką i nagradzaną VJ-ką.

Ostatnią lekcję sztuki 17 marca poprowadzi Michał Brzeziński – jeden z najważniejszych polskich twórców i teoretyków wideo-artu; prekursor i jedyny aktywny dotychczas na scenie polskiej przedstawiciel bio-artu, zainteresowany sztuką afektywną i kategorią afektu jako nowym zjawiskiem estetycznym.

źródło: materiały prasowe

Co istotne wydarzenie jest skierowane dosłownie do każdego, nie trzeba być znawcą sztuki. Koncepcja Lekcji Sztuki została oparta o podstawowe założenia związane z kulturą dostępną: jest otwarta, darmowa, nikogo nie wyklucza. Prezentowane treści mają być interesujące dla osób obeznanych z daną tematyką i jednocześnie zrozumiałe dla tych, które zetkną się z nią po raz pierwszy. – Opowiadamy o sztuce w sposób jasny i zrozumiały, a wszystkie spotkania są bezpłatne i dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Oznacza to, że robimy je w przestrzeniach przyjaznych wózkersom, a podczas każdego ze spotkań towarzyszy nam tłumacz na Polski Język Migowy – mówią organizatorzy. W 2020 roku w ramach Lekcji Sztuki planowanych jest łącznie ponad 20 spotkań w 5 miastach Dolnego Śląska: Świdnicy, Wrocławiu, Legnicy, Jeleniej Górze oraz Wałbrzychu. Każda z edycji poświęcona jest tematyce wybieranej wspólnie z lokalnymi partnerami w poszczególnych miastach.

 

źródło: materiały prasowe

Lekcje sztuki organizowane są od kilku lat na dolnym śląsku, a we Wrocławiu funkcjonują one od 2018 roku. Tegoroczna edycja jest trzecią, a dotychczasowe lekcje cieszyły się naprawdę dużym zainteresowaniem….

 

Organizatorem Lekcji Sztuki jest Fundacja Ładne Historie, a wszystkie wydarzenia w ramach projektu odbywają się w Recepcji przy ul. Ruskiej 46A

Aleksandra Szczerbicka

Aleksandra Szczerbicka

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2020