Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Już 9 maja Dzień Europy. Wrocławskie przedszkolaki uczyły się dzisiaj o Unii Europejskiej

Facebook

Wybory do Parlamentu Europejskiego coraz bliżej. Dziś we wrocławskim Przedstawicielstwie Regionalnym Komisji Europejskiej, swoją wiedzę w zakresie Unii Europejskiej, poszerzały przedszkolaki.

Zadaniem Przedstawicielstwa jest między innymi objaśnianie wpływu polityki UE na życie obywateli w Polsce. Ponadto, udzielanie polskiemu rządowi oraz innym organom i zainteresowanym stronom w Polsce informacji o UE i reprezentowanie Komisji Europejskiej w Polsce.

Swoje głosy w wyborach do Parlamentu Europejskiego oddamy już 26 maja. Obywatele głosujący w Polsce dokonają wyboru 52 spośród łącznej liczby 705 eurodeputowanych. A czy przedszkolaki wiedzą ile krajów członkowskich liczy UE?

Dzieci uczą się o Unii Europejskiej w wesoły i zabawny sposób.

Mówi, Paulina Kufel – Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskie

Żeby zainteresować dzieci, poznają one bajki i maskotkę Unii Europejskiej.

A już 9 maja Dzień Europy. Jak co roku będziemy świętować pokój i jedność w Europie. Świętować będą również Wrocławianie w Parku Staromiejskim.

W swoim przemówieniu wygłoszonym w Paryżu w 1950 r., Robert Schuman (ówczesny francuski minister spraw zagranicznych) zaproponował nową formę współpracy politycznej w Europie, która uniemożliwiłaby wybuch kolejnej wojny. Jego pomysł polegał na utworzeniu ponadnarodowej instytucji europejskiej sprawującej zarząd nad całą produkcją węgla i stali. Plan Schumana uważa się za zalążek tego, czym dzisiaj jest Unia Europejska.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj