Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Już dziś Śląsk Wrocław zagra po ponad dwumiesięcznej przerwie!

Facebook

Wielki powrót rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy po ponad dwóch miesiącach! Już dziś o 18:00 Śląsk Wrocław zagra z Rakowem Częstochowa swój pierwszy mecz po przerwie.

Na powrót sportowych rywalizacji czeka obecnie cały świat. Mecze naszej ligi będą pokazywane w wielu europejskich krajach, co powinno być motywacją dla zawodników. Piłkarze pauzowali w sumie ponad 2 miesiące, a do powrotu na boisko przygotowują się od 3 tygodni.

Trener Vitezslav Lavička twierdzi, że testy kontrolne po przerwie spowodowanej koronawirusem nie wykazały dużej różnicy w porównaniu do wyników wydolnościowych przed przerwą. Inną rzeczą jest jednak bieganie w parku albo w domu, a inna to wysiłek z piłką.

Mówi Vitezslav Lavička, trener Śląska Wrocław

Zawodnicy Śląska oceniają, że są gotowi i głodni powrotu na boisko. Brakuje im tylko jednego… kibiców.

Mówi Robert Pich, słowacki zawodnik Śląska Wrocław

Arbitrem meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasy, w którym Śląsk Wrocław podejmie Raków Częstochowa będzie Jarosław Przybył. Pochodzący z Kluczborka sędzia prowadził w tym sezonie 20 spotkań PKO Ekstraklasy. Pokazał w nich 84 żółte kartki, 4 czerwone i podyktował cztery rzuty karne. Przybył sędziował w obecnych rozgrywkach jeden mecz Śląska Wrocław. Trójkolorowi wygrali wówczas z Wisłą Płock 3:1.