Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Już nie tylko rowery i samochody, ale też… skutery. Rusza nowa wypożyczalnia we Wrocławiu

Facebook

Już nie tylko rowery i samochody, ale także elektryczne skutery będzie można wypożyczyć we Wrocławiu. Mowa o jednośladach, które są w stanie rozpędzić się do prędkości 45 km/h. Kierować może nimi każdy, kto ma jakiekolwiek prawo jazdy – np. kategorii B, A czy AM na motorowery. A także każdy pełnoletni Polak, który urodził się przed 95 rokiem.

Mówi Michał Prząda z firmy zarządzającej systemem:

Cena to 55 groszy za minutę. To komercyjna usługa – prowadzi ją prywatna firma, miasto nic do niej nie dopłaca. Ale zasada działania jest bardzo podobna do systemu miejskiej wypożyczalni aut Vozilla:

Właściciel sieci przemyślał także kwestie higieny. Pod kask można ubrać dostępny w pojeździe jednorazowy czepek, nie ma więc mowy o zarażeniu się np. wszawicą od poprzedniego użytkownika.

Operator systemu twierdzi, że skuter ma być dobrym narzędziem do łączenia podróży z innymi środkami transportu – np. do podróży spod domu i przesiadki na tramwaj. Ale nie w całym Wrocławiu:

Skutery mają do 80 km zasięgu. Te, których bateria nie pozwala na pokonanie co najmniej dwudziestu – są automatycznie blokowane w systemie. Użytkownik nie przejmuje się ładowaniem –serwisanci wymieniają zużyte ogniwa w pojazdach na pełne  .

System będzie dostępny od 27 marca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023