Radio Gra Wrocław

Już w najbliższy weekend w Czasoprzestrzeni odbędą się Europejskie Mistrzostwa YoYo 2024 [WYWIAD]

 

29 i 30 czerwca zawodnicy z całej Europu zmierzą się w Czasoprzestrzeni.

Społeczność yoyo jest niesamowicie przyjazna i otwarta. Nie musisz być ekspertem od yoyo, ani nawet graczem, żeby do nas dołączyć. To fantastyczna okazja, aby spotkać innych entuzjastów yoyo, zagłębić się w ten sport lub po prostu cieszyć się atmosferą i poznać nowych przyjaciół.

Więcej o tym sporcie opowiedział nam Xwery Gawłowski, jeden z organizatorów.

Warto zaznaczyć, że to jest troszkę głębszy temat, niż słuchacze mogą sobie pomyśleć, dlatego, że pewnie teraz mamy wszyscy przed oczami zabawkę za piątaka, która tylko porusza się po sznurku w górę i w dół. I jak z tego zrobić mistrzostwa? No więc yoyo bardzo poszło do przodu, myślę, że tak przez ostatnie 30 lat, jeżeli chodzi o rozwój technologiczny. Teraz faktycznie da się wykonywać nim różne sztuczki. I to właśnie w związku z tym organizujemy mistrzostwa, ponieważ te sztuczki łączymy w układy, robimy je pod muzykę i na tym będzie polegało wydarzenie. 

Ile osób bierze udział w takich mistrzostwach?

Organizatorzy zapraszają też osoby, które nie są graczami – przygotowano miejsca na widowni.

Na pewno będzie co oglądać i z całego serca po prostu chcę to polecić, bo głębia tego tematu może być zaskakująca, ale też  atmosfera na eventach jest fantastyczna. Masa zajawkowiczów – można powiedzieć, że to jest tylko yoyo, a ludzie tym ekscytują, krzyczą, kibicują. Też to, jak duża jest różnorodność modeli. Tam będą też  stoiska, będzie można takie yoyo nabyć. Jest po prostu bardzo dużo aspektów tego i warto to przeżyć. 

We Wrocławiu można też wziąć udział w warsztatach z YoYo.

Chętnych zapraszamy na ulicę Traugutta do miejsca, które nazywa się Projektownia. Tam mamy czas na to, aby prowadzić warsztaty, wymieniamy się sztuczkami, uczymy młode osoby, mamy kilku takich właśnie dużo młodszych od nas chłopaczków, ale zapraszamy też dziewczyny. Staramy się to szerzyć w taki sposób, powiedziałbym edukacyjny, promujemy, pokazujemy jak robić sztuczki, pojawiamy się na różnego rodzaju wydarzeniach. 

Posłuchajcie całej rozmowy Pauliny Sznajder z Xwerym Gawłowskim.