Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kasował tańsze produkty na kasie samoobsługowej. Straty wyceniono na prawie 12 tysięcy złotych

Facebook

Do serii oszustw doszło na terenie kilku sklepów jednej z popularnych sieci marketów spożywczych. 36-letniego mieszkańca powiatu wrocławskiego zdemaskował funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Kobierzycach.

Mężczyzna robiąc zakupy złożone z między innymi zabawek o dużej wartości, kasował na kasie samoobsługowej inny tańszy produkt dostępny w sklepie. Tego typu sytuacje powtarzały się notorycznie, aż na trop oszusta wpadł funkcjonariusz z Kobierzyc.

Policjant sprawdził dość odległą historię zakupów oraz wizyt podejrzewanego w różnych sklepach. Metoda, jak się okazało, była dla niego uniwersalna i wykorzystywał ją przez kilka miesięcy. Naraził w ten sposób sieć sklepów na straty w łącznej kwocie prawie 12 tysięcy złotych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego śledczy przedstawili podejrzanemu aż 56 zarzutów popełnienia przestępstwa doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. 36-latek za swoje występki odpowie teraz przed sądem, gdzie grozi mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023