Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kawiarnia sąsiedzka przeniosła się do sieci

Facebook

Już od 3 lat Przy Ośrodku Działań Artystycznych “Firlej” funkcjonuje Kawiarnia Sąsiedzka. Przed pandemią było to miejsce spotkań mieszkańców oraz lokalnych działań kulturalnych. Teraz animatorzy postanowili dalej tworzyć to miejsce spotkań jednak wszystko dzieje się obecnie w sieci.

źródło: ODA Firlej

 

Jedną z inicjatyw jest „Ławeczka sąsiedzka”…

 

 

I jak dodaje Katarzyna Religa z Kawiarenki Sąsiedzkiej – po to to jest, właśnie w bardzo prostej formie, niezobowiązującej, takiej swojskiej atmosferze ploteczek przy kawie.

 

W tym miesiącu Katarzyna Religa, prowadząca sąsiedzką ławeczkę skupia się na aktywizacji mieszkańców tworząc wspólnie rękodzieło…

 

 

Jeżeli chcemy wziąć udział w takich warsztatach to w każdy wtorek o godz. 11:30 na fanpage’u Kawiarni Sąsiedzkiej rozpoczyna się transmisja na żywo. Wtedy również możemy dzięki komentarzom wchodzić w interakcje z innymi mieszkańcami. Jeżeli jednak nie możemy uczestniczyć w warsztatach o danej godzinie to transmisje są zapisywane. Wszystkie propozycje warsztatowe można zrobić przy użyciu tego, co znajdziemy w domu np. włóczki, gazety czy patyczków do szaszłyków.

 

Oprócz ławeczki sąsiedzkiej, Firlej zdecydował się przenieść do sieci również inne swoje działania…

 

 

Ośrodek działań artystycznych postanowił również dostarczyć nam odrobiny koncertowej atmosfery i stworzyć specjalne transmisje muzyczne…

 

 

Mówi Robert Chmielewski, dyrektor Ośrodku Działań Artystycznych “Firlej”.

 

W najbliższym tygodniu będzie można również wziąć udział w Pchlim Targu…

 

 

A potrwa on do 28 listopada. Bazar online znajdziemy na facebookowym wydarzeniu organizowanym przez Kawiarnię Sąsiedzką.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj