Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kierowcy wracają na Berenta

Facebook

W sobotę zostanie otwarta dla ruchu samochodowego, w tym komunikacji zbiorowej, ulica Berenta na Karłowicach. Inwestycja kosztowała blisko 10 milionów złotych.

W najbliższych tygodniach będą prowadzone prace przy nawierzchni chodników oraz przy wymianie słupów oświetleniowych, którą zrealizuje firma Tauron. Na chodnikach w sąsiedztwie drzew, zmieniając pierwotny projekt, wprowadziliśmy na blisko 400 metrach nawierzchnię żywiczną/przepuszczalną, która ułatwi życie systemowi korzeniowemu dorodnych kasztanowców. Prace przy układaniu tej nawierzchni będą prowadzone również w najbliższych tygodniach.

Remont przez ostatnie miesiące był prowadzony na ulicy Berenta, fragmentach al. Kasprowicza, ul. Micińskiego i Przybyszewskiego.

Najszerszy front robót był realizowany na ul. Berenta. Prace przy przebudowie przebiegają pod okiem Wrocławskich Inwestycji.

W ramach inwestycji:

– przebudowaliśmy ulice o łącznej długości 700 mb, w których zastosowano wzmocnioną konstrukcję o grubości do metra!
– wykonaliśmy roboty ziemne o łącznej objętości ponad 7000 m3, urobek wywiozło z budowy 875 samochodów ciężarowych!
–  powstało warstw bitumicznych o łącznej powierzchni 5000 m2;
–  powstało ponad 5000 m2 nawierzchni chodników i miejsc postojowych;
– wykonano 5 nowoczesnych przystanków autobusowych z wyświetlaczami DIP;
– nowe przejścia dla pieszych zostały doświetlone.
Roboty instalacyjne w ciągu ul. Berenta to:
– 500 mb nowej sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączeniami do posesji;
– 480 mb nowej sieci wodociągowej wraz z przyłączeniami do posesji;
– ułożenie ponad 500 mb nowego światłowodu (mikrokanalizacji światłowodowej);
– ułożenie ponad 500 mb przewodów pod roboty elektryczne.
Podczas prac rozszerzyliśmy zakres o przebudowę kanalizacji deszczowej oraz sieci energetycznej na ul. Berenta, co w naturalny sposób wydłużyło prace.
Liczby do robót dodatkowych:
– 425 mb nowego kanału deszczowego wraz z przyłączeniami do posesji ul. Berenta;
– ponad 1500 mb przewodów pod nowe oświetlenie ul. Berenta wraz z przygotowaniem frontu pod montaż 12 nowych lamp przez Tauron Nowe Technologie.

Tajemniczy kabel

Podczas przebudowy ulicy Berenta zajęliśmy się również fragmentem alei Kasprowicza, gdzie wymieniliśmy nawierzchnię jezdni wraz z podbudową, zbudowaliśmy azyle dla pieszych z bezpiecznymi przejściami, powstały drogi rowerowe.  Prace trwały także na fragmentach ulic: Przybyszewskiego, Micińskiego i Boya-Żeleńskiego.
Z ciekawostek podczas prac znaleźliśmy pod ziemią tajemniczy kabel do którego nikt się nie przyznawał. Specjaliści stwierdzili, że to dawne połączenie telefoniczne do domów oficerów radzieckich, którzy zamieszkiwali w pobliżu. Kabla nie było oczywiście na mapach i linia nie była objęta kontrolą.

Podczas prowadzonych prac w najbliższym czasie będzie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu dla fragmentu chodników oraz skrzyżowania ul. Micińskiego z Berenta. Dokładne informacje w załączonej mapce.

Autobusy wracają na Berenta, nowe przystanki

W związku z zakończeniem prac związanych z przebudową ulicy Berenta, od 30 stycznia (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany tras linii autobusowych: A, 105, 116, 118, 130, 132 i kursów nocnych linii 246, które powrócą na swoje stałe trasy przejazdu przez ul. Berenta.

Wraz z przywróceniem ruchu komunikacji miejskiej na ul. Berenta zostaną uruchomione nowe przystanki autobusowe przy pl. Daniłowskiego, które będą zlokalizowane za skrzyżowaniem alei Kasprowicza i Berenta:

– w kierunku ul. Żmigrodzkiej przystanek będzie zlokalizowany na alei Kasprowicza w pobliżu skrzyżowania z ul. Staffa;
– w kierunku ul. Sołtysowickiej przystanek będzie zlokalizowany na al. Kasprowicza pomiędzy ulicami  Berenta a Przybyszewskiego;
– w kierunku Kromera przystanek będzie zlokalizowany na ul. Berenta za skrzyżowaniem z al. Kasprowicza.

Dodatkowo zostanie zmieniona nazwa obecnego przystanku „pl. Daniłowskiego”, który zlokalizowany jest przy ul. Przybyszewskiego pomiędzy ul. Czajkowskiego a al. Kasprowicza na „Przybyszewskiego”.

źródło: Wrocławskie Inwestycje

 

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023