Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kierowcy zwolnią na kilku ulicach. Będzie ruch uspokojony

Facebook

Kierowcy będą musieli ściągnąć nogę z gazu. Wkrótce zostanie wprowadzony ruch uspokojony na wybranych ulicach na osiedlach: Powstańców Śląskich, Kleczków, Sołtysowice, Polanowice, Psie Pole-Zawidawie czy Gądów-Popowice Południowe.

– Projekt ma poprawić bezpieczeństwo użytkowników ruchu. O jego uspokojenie wnioskowali mieszkańcy za pomocą właściwych rad osiedli oraz kierownictwo placówek opiekuńczo-wychowawczych – tłumaczy Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Prace na ulicach: Sztabowej, Zakładowej, Redyckiej, Starościńskiej, Odolanowskiej, Pretficza, Dawida i Kłodnickiej potrwają łącznie przez trzy miesiące, chociaż pierwsze zmiany już wdrożono na ul. Sztabowej, gdzie obowiązuje tymczasowy zakaz postoju na potrzeby drogowców.

Co się zmieni w strefie tempo 30?

Ulica Sztabowa, na odcinku od Gajowickiej do Powstańców Śląskich, zostanie objęta strefą tempo 30, czyli ograniczenie prędkości wyniesie 30 km/h. Skrzyżowania z wszystkimi przecznicami staną się równorzędne, pojawią się azyle dla pieszych, zawężenia w obrębie wlotów ulic poprzecznych, zostanie również uporządkowane parkowanie – na prostopadłe po stronie południowej.

Strefa tempo 30 pojawi się jeszcze w tym roku także na ul. Pretficza. Ponadto będzie azyl dla pieszych i wyspy zawężające szerokość jezdni. Parkowanie zostanie uporządkowane poprzez wyznaczenie miejsc oraz sposobu ich zajmowania (równolegle i prostopadle).

– Na ul. Dawida przy skrzyżowaniu z Gajową powstanie minirondo, a także wyspy i azyle dla pieszych. Na Kłodnickiej, między Małopanewską a Kwiską, przy skrzyżowaniu ze Stobrawską i przedszkolu Bajka, powstanie próg spowalniający. Zawężenia jezdni uspokoją dodatkowo ruch na przejściu przy kościele – dodaje Ewa Mazur.

Na ulicach Redyckiej i Starościńskiej pojawią się ograniczenia prędkości do 40 km/h, azyle dla pieszych, progi spowalniające, a na skrzyżowaniach z przecznicami skrzyżowanie dróg będzie równorzędne. Z kolei na ul. Zakładowej powstanie wyniesione przejście z przejazdem rowerowym między sięgaczem Zakładowej a Słonimskiego oraz progi spowalniające.

Wszelkie prace drogowe, montażowe i malarskie np. obniżenia krawężników i naprawy cząstkowe nawierzchni wykona konsorcjum firm Elektrotim, Zaberd i Rotomat.

Koszt realizacji zadania to ok. 1,15 mln zł.

źrodło: wroclaw.pl

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022