Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Klub Integracji Społecznej na ratunek bezrobotnym i wykluczonym

Facebook

W czasie pandemii koronawirusa wiele osób straciło pracę, a inni mają duże problemy ze znalezieniem zajęcia. Izolacja społeczna nie wpływa też dobrze na kondycję psychiczną mieszkańców Wrocławia. Z pomocą m.in. do takich osób wychodzi wrocławski Klub Reintegracji Społecznej.

O to czym jest ta inicjatywa zapytaliśmy Agatę Chmielarz – doradczynię zawodową w jednym z projektów prowadzonych przez tę instytucję.

O korzyściach płynących z udziału w programie opowiedzieli nam jego uczestnicy

Osoby biorące udział w zajęciach wytłumaczyły nam także w jaki sposób chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe.

W ramach projektu oprócz opieki psychologicznej i doradztwa zawodowego skorzystać można także z wielu kursów mających na celu podnieść kompetencje osób bezrobotnych.

Pomagać nie zawsze jest jednak łatwo. Według organizatorów najtrudniejsze jest dotarcie do zainteresowanych, którzy mogliby skorzystać z programów pomocowych.

Postanowiliśmy także sprawdzić, jakie warunki trzeba spełnić, żeby wziąć udział w oferowanych przez klub zajęciach. Sprawę przybliżyła nam Magdalena Wierzchowska – pracownik socjalny Klubu.

Katarzyna Jania, koordynatorka projektu zaznacza także, że nawet jeśli uczestnikowi nie uda się od razu znaleźć pracy to udział w zajęciach nie będzie dla niego stratą czasu.

„Klub Integracji Społecznej we Wrocławiu” to instytucja współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Osoby, które chciałyby otrzymać taką pomoc mogą zgłaszać się do siedziby klubu przy ul. Skoczylasa 8.

REPORTER: Kamil Kuchta 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj