Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kminkowa i Promenady Wrocławskie wreszcie będą mieć komunikację

Facebook

Nowa linia MPK, prawdopodobnie o numerze 111, połączy właśnie te dwa nowe osiedla z centrum miasta i ważnymi węzłami komunikacyjnymi po drodze. Trasa będzie liczyła 10 kilometrów, autobusy będą podjeżdżały na przystanki co kwadrans w szczycie i co pół godziny poza nim.

Zapowiada dyrektor miejskiego Departamentu Zrównoważonego Rozwoju, Agnieszka Cybulska-Małycha:

Urzędnicy liczą na to, że pierwszy kurs odbędzie się już 1 września. Żeby jednak autobus mógł wyjechać na tę trasę – potrzebne są przygotowania w terenie, mówi dyrektor:

– uzupełnia dyrektor Biura Zrównoważonej Mobilności, Monika Kozłowska-Święconek. Łącznie na osiedlu pojawią się 3 lub 4 nowe przystanki MPK. Zyskają też zmotoryzowani mieszkańcy osiedla. Magistrat zapowiada remont okolicznych osiedlowych ulic:

Inną alternatywą dla samochodu na tej trasie ma być dojazd rowerem miejskim. Jednak nie wcześniej niż w 2018 roku:

– mówi Monika Kozłowska-Święconek. Oczywiście rozbudowa roweru miejskiego byłaby bez sensu bez pociągnięcia na Lipę Piotrowską drogi rowerowej z centrum. Tak też się stanie:

– ta inwestycja ma ruszyć już w przyszłym roku. Ucieszą się z niej także kierowcy – bo droga otrzyma w końcu równą nawierzchnię. Dla tych, którzy z osiedla wolą wyjechać własnym autem będzie też parking typu park&ride przy stacji kolejowej Wrocław Osobowice, skąd odjeżdża dużo pociągów w stronę centrum, a także Rawicza i Poznania. On ma powstać do 2020 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 maja 2020