Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kolejarze uczą instruktorów nauki jazdy

Facebook

Co grozi kierowcom na przejazdach kolejowych? Jak bezpiecznie zachować się, gdy utkniemy między rogatkami? Czy zawsze trzeba zatrzymywać się przed migającym czerwonym światłem? Na Dolnym Śląsku ruszyły szkolenia dla instruktorów nauki jazdy prowadzone przez kolejarzy. Pracownicy PKP Polskich Linii Kolejowych chcą, by ci odpowiednio przekazywali tę wiedzę swoim kursantom.

Szkoły jazdy dostaną też pomoce naukowe i nagrania wypadków z przejazdów:

– wyjaśnia Mirosław Siemieniec z PKP PLK.

Instruktorzy podczas lekcji z kolejarzami i z otrzymanych filmów dowiedzą się, jakie najtrudniejsze tematy powinni przedyskutować ze swoimi kursantami. Jak się okazuje, wielu kierowców nie wie co zrobić, gdy – przez swoją nieuwagę – znajdą się zamknięci między szlabanami na przejeździe.
Oczywiście do takiej sytuacji nie powinno w ogóle dojść. Ale co, jeśli tak się stanie?

– twierdził przed szkoleniem jeden z zaproszonych instruktorów. I, niestety, nie miał racji:

– poprawiają Adam Mulica i Piotr Krefta, instruktorzy z OSK Astra z Wrocławia. Potwierdza to dyrektor Biura Bezpieczeństwa Polskich Linii Kolejowych, Włodzimierz Kiełczyński:

Rzecz w tym, że do utknięcia pojazdu na przejeździe kolejowym nigdy nie powinno dojść:

– podkreśla Mirosław Siemieniec z PKP PLK i dodaje, że to jeden z tematów, na który kolejarze chcą uczulić instruktorów na szkoleniach. Sami instruktorzy także zauważają, że ich kursanci miewają czasem niepokojące nawyki, z którymi trudno walczyć. Szczególnie – brak zasady ograniczonego zaufania, wyjaśnia wołowski instruktor Jerzy Wasilewski:

W samym Wrocławiu mamy ponad 60 przejazdów kolejowych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj