Radio Gra Wrocław

Koleje Dolnośląskie znowu będą kursować nad morze

Koleje Dolnośląskie znów dowiozą turystów nad morze. Po ubiegłorocznym sukcesie, na tory wraca pociąg Premium Nadmorski, z którego w ubiegłym sezonie skorzystało ponad 7 tysięcy pasażerów. Skład będzie kursował w weekendy od 22 czerwca aż do 1 września.

/materiały prasowe/Koleje Dolnośląskie

Koleje Dolnośląskie znowu będą kursować nad morze 

KD Premium Nadmorski będzie kursował w weekendy od 22 czerwca do 1 września, natomiast 15 sierpnia odbędą się dodatkowe kursy (jednego dnia w obu kierunkach), dzięki którym pojawi się dodatkowa możliwość spędzenia długiego weekendu nad morzem. Startuje też sprzedaż biletów na miejsca siedzące – można je zakupić w cenie 89 zł (z Legnicy, Lubina, Głogowa czy Zielonej Góry) i 99 zł (z Wrocławia).

Podróż potrwa tylko 5 godzin

Co istotne – podróż na tej trasie zajmie tylko 5 godzin i 13 minut, a Koleje Dolnośląskie zrealizują je pięcioczłonowym pociągiem Impuls 45WE. Dzięki temu będzie to najszybsze połączenie Wrocławia ze Świnoujściem, ponad godzinę atrakcyjniejsze czasowo niż oferuje to konkurencyjny przewoźnik. Pociągi będą jeździć w wakacyjne soboty z Wrocławia Głównego o godz. 6.44, a w Świnoujściu planowany przyjazd to 11.57. Wrócić znad morza na Dolny Śląsk będzie można w niedzielę: wyjazd ze Świnoujścia o 14:48, przyjazd do Wrocławia Głównego o 20:08.

Ubiegłoroczna oferta okazała się sukcesem; podróżnym zaoferowaliśmy wysoki standard i szybki czas przejazdu. Po bardzo pozytywnym odbiorze, w tym roku postanowiliśmy ponownie pojechać nad Bałtyk, by Dolnoślązacy mieli tam komfortowe połączenie nad morze, a mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego mogli dotrzeć do najpiękniejszego regionu Polski: na Dolny Śląsk

– mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.