Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kolejna faza konsultacji w sprawie Parku Grabiszyńskiego. Przyrodnicy zapraszają na warsztaty, a potem – na spacery [ZAPISY]

Facebook

Zrobiło się ciepło, więc konsultacje w sprawie Parku Grabiszyńskiego wchodzą w nowy etap. Urzędnicy, przyrodnicy i – przede wszystkim – mieszkańcy ruszą wkrótce w teren na spacery badawcze i wizje lokalne. Wcześniej jednak – zapraszają na specjalne warsztaty.

Odbędą się one w Centrum Historii ZAJEZDNIA przy ul. Grabiszyńskiej. Miejscy urzędnicy oraz przyrodnicy z Fundacji Eko Rozwoju koordynującej spotkania, chcą z mieszkańcami porozmawiać m.in. o masterplanie dla parku, przewidującym podzielenie go na różne tematyczne strefy oraz o utrzymaniu i pielęgnacji roślinności. Będą też dyskusje nt. tego, jak zaangażować aktywnie jak największą liczbę obywateli do współtworzenia Parku Grabiszyńskiego.

 

To plan na kwiecień. A co potem?

– mówi Bartłomiej Świerczewski z magistratu. Rewitalizacja parku to proces, który ma potrwać wiele lat.

 

 

SZCZEGÓŁY: [ wydarzenie na facebooku ]

 

SPOTKANIE I 04.04.2018 (środa) godz. 17.00 – 20.00
Spotkanie dotyczące: MASTERPLANU dla Parku. Porozmawiamy szerzej o koncepcji i proponowanych rozwiązaniach. Które są potrzebne, które nie, a które warto zmienić? Ponieważ skala działań jest duża, a pieniądze ograniczone – wspólnie zaproponujemy priorytety: co, w jakiej kolejności powinno być zrobione?

SPOTKANIE II 10.04.2018 (wtorek) godz. 17.00 – 20.00
Spotkanie dotyczące: ZARZĄDZANIA I PIELĘGNACJI. Zajmiemy się kluczowymi tematami dla parku m.in.: jak chronić faunę i florę, jak zapewnić dobrą komunikację, co z wodami w parku, jak go użytkować i jak pielęgnować? Będziemy również rozmawiać o tym jakie kompetencje i zakres odpowiedzialności powinny mieć osoby opiekujące się parkiem oraz jakie kryteria powinny być uwzględnione przy wyborze wykonawców prac?

SPOTKANIE III 21.04.2018 (sobota) godz. 11.00 – 14.00
Spotkanie dotyczące: UDZIAŁU SPOŁECZNEG0. Zastanowimy się jak zapewnić współudział mieszkańców w rozwoju parku. Jak stworzyć trwałą formę współzarządzania, jak zaangażować ludzi, ich potencjał i umiejętności, jak zapewnić korelację z innymi miejskimi programami – typu WBO, jak wykorzystać ludzi do społecznego monitoringu, jak się komunikować i jak edukować?

Spotkania są otwarte dla wszystkich. Ze względu na planowaną formułę oraz konieczność odpowiedniego przygotowania materiałów prosimy o WCZEŚNIEJSZE ZGŁOSZENIE udziału na adres DRZEWA@EKO.ORG.PL [lub tel. 71 343 60 35] oraz w miarę możliwości obecność na wszystkich 3 spotkaniach.

Każde spotkanie poprzedzone będzie krótką tematyczną prezentacją wprowadzającą. Spotkania będą miały charakter warsztatowy, przewidujemy pracę w podgrupach i wspólne jej podsumowanie. Spotkania pozwolą nam przygotować ustalenia i rekomendacje, które przekazane zostaną władzom miasta. Dopilnujemy, aby rezultaty społecznych konsultacji zostały zaprezentowane osobom uczestniczącym oraz szerzej mieszkańcom miasta. Mamy nadzieję, że wypracowane rozwiązania będą mogły być wykorzystywane też dla lepszego gospodarowania w innych parkach.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024