Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kolejne odkrycie na Dolnym Śląsku

Facebook

Mieszkaniec Kamiennej Góry wskazał miejsce, w którym mają być ukryte wojskowe ciężarówki z czasów II wojny światowej. Pojazdy mogą stać w starej hali produkcyjnej, która została zasypana przez Niemców. Pismo w tej sprawie wpłynęło do kamiennogórskiego urzędu.

Mężczyzna informacje o ukrytych ciężarówkach ma od niemieckiego żołnierza, który pracował przy maskowaniu pojazdów.
– To może być prawdziwa historia – przyznaje Kamil Zięba z kamiennogórskich sztolni Arado.

Kamienna Góra była ważnym ośrodkiem wojskowym. Sześć kilometrów od miasta istniała jedna z największych fabryk amunicji na Dolnym Śląsku- dodaje Zięba:

Co może być w ciężarówkach?

W tym rejonie możliwe są kolejne odkrycia:

Kamiennogórscy urzędnicy zamierzają sprawdzić doniesienie gdy pozwolą na to warunki pogodowe, prawdopodobnie wiosną. W tej chwili urzędnicy analizują dokumentację i sprawdzają, kto dokładnie jest właścicielem terenu.

Oto oficjalne oświadczenie Urzędu Miasta w Kamiennej Górze:

Pod koniec grudnia ubiegłego roku do Urzędu wpłynęło oficjalne pismo od pragnącego zachować anonimowość mieszkańca miasta z informacją o ukrytych pod koniec II Wojny Światowej na terenie Kamiennej Góry ciężarówkach z nieznanym ładunkiem.

Taki przekaz, według złożonego pisma, zgłaszający usłyszał od żołnierza Wermachtu biorącego prawdopodobnie udział w ukrywaniu ciężarówek.

W związku z tym, że w Kamiennej Górze co jakiś czas pojawiają się sensacyjne informacje o tajemniczych pozostałościach z okresu II WŚ i pierwszych lat powojennych, podchodzimy do tego typu informacji z duża ostrożnością. Sprawę oczywiście będziemy badać i weryfikować.

Jednocześnie przestrzegamy poszukiwaczy amatorów przed podejmowaniem samodzielnych działań eksploracyjnych. Ze względu na znajdywane na tym terenie niewybuchy, czynności takie mogą być bardzo niebezpieczne.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj