Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Komisja przetargowa sprawdza zawartość ofert

Facebook

Trzech chętnych zgłosiło się w przetargu na remont Mostów Uniwersyteckich, który ma zostać przeprowadzony jeszcze w te wakacje. Kto – być może - wyremontuje przeprawę i ile będzie to kosztować?

Niespełna 4 mln 700 tys. złotych. Tyle za wymianę jezdni i torowiska na mostach oraz rozjazdu tramwajowego na Drobnera chce konsorcjum dwóch firm, którego liderem jest wrocławski Zakład Sieci i Zasilania.

Jednak nawet ta propozycja przewyższa nieco budżet, jaki pierwotnie –  na pierwszy etap remontu mostu –  przeznaczyli miejscy urzędnicy. Tu mowa o kwocie nieco ponad 4,5 miliona złotych – czyli o prawie 200 tys. niższej od najkorzystniejszej cenowo oferty.
Teraz komisja przetargowa sprawdza merytoryczną zawartość ofert i za kilka dni rozstrzygnie postępowanie – lub je unieważni.

Najdroższa firma oczekuje za remont ponad 5 mln. 300 tysięcy złotych. Prace mają się rozpocząć od razu po podpisaniu umowy z wybranym  wykonawcą. Potrwają aż do końca września. Na remont pozostałej części mostu – czyli dróg rowerowych, chodników i balustrad nie ma jeszcze pieniędzy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 maja 2020