Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kończą się wypłaty w ramach „Rodziny 500+”. Co dalej?

Facebook

Wszyscy, którzy pobierają 500+ muszą ponownie złożyć wnioski o przyznanie pieniędzy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Jeżeli tego nie zrobią w ciągu najbliższych trzech miesięcy – od października nie dostaną już wypłaty. Jak to zrobić? Co się zmieniło w składaniu wniosków i gdzie je trzeba zanieść?

Jak tłumaczy kierownik działu świadczeń wrocławskiego MOPS-u Natalia Siekierka, dokumenty trzeba będzie donosić regularnie, bo świadczenie przyznawane jest okresowo – na rok:

Urzędnicy MOPS zachęcają do tego, by wnioski składać elektronicznie – przez internet lub w banku. To zresztą bardzo popularny sposób – robi tak połowa rodziców. O czym powinni pamiętać pozostali?

Nie warto natomiast zwlekać ze złożeniem wniosku aż do października. Wybranie się do MOPS-u już w sierpniu najprawdopodobniej pozwoli nam uniknąć kolejek:

Jeżeli natomiast chcemy oszczędzić sobie trochę nerwów i mieć pewność, że nasz wniosek nie wróci do poprawy – musimy pamiętać o tym, że zmieniły się niektóre zasady składania dokumentów i otrzymywania świadczeń:

…a NIE 2015, jak mogłoby się wydawać. „Zgubiliśmy” więc jeden rok – ale to tylko dlatego, że program 500+ wystartował nie równe 12 miesięcy temu, a już w kwietniu 2016.

Natomiast inna bardzo ważna zmiana dotyczy osób, które samotnie wychowują dzieci:

– wyjaśnia Natalia Siekierka z MOPS. Nowe wnioski można składać już od 1 sierpnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj