StartWiadomości

Koniec gimnazjów. Idą zmiany. Anna Zalewska podsumowuje we Wrocławiu pierwszy etap reformy

Zdaniem minister wszystkie zmiany idą zgodnie z planem.

– mówi Anna Zalewska i zaznacza, że nowe podstawy programowe już są przygotowane, a niemalże 230 tysięcy nauczycieli zostanie przeszkolonych z wdrażania jej w życie. Jednocześnie szkoły mogą liczyć – pierwszy raz w historii – na subwencję przyznaną dla każdego przedszkolaka.

– tłumaczy minister edukacji. Nowa podstawa programowa, to nowe podręczniki. Jak podkreśla Anna Zalewska, wszystkie książki trafią do dzieci bezpłatnie. Do tej pory zostało dopuszczonych do użytku blisko 110 podręczników. Niemalże 30 do edukacji wczesnoszkolnej i około 90 dla klas IV-VIII.

– tłumaczy Zalewska. Ministerstwo deklaruje również pomoc przy przekształcaniu szkół. Na dostosowanie szkół do nowej reformy samorządy w całym kraju otrzymają blisko 300 milionów złotych.

W stolicy Dolnego Śląska od września ponad 50 sześcioletnich szkół podstawowych przekształconych zostanie w szkoły ośmioletnie. Zniknie 40 gimnazjów. 14 gimnazjów włączone będzie w struktury szkół podstawowych, a 12 z nich wraz z początkiem nowego roku szkolnego stanie się podstawówkami.

Zostaw komentarz