Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Konkurs dla wrocławskich uczniów na projekt podręcznika dla uczniów z Gwinei

Facebook

100 tys. podręczników szkolnych ufundowanych przez wrocławian trafi do Gwinei. Na okładce znajdzie się… rysunek któregoś uczniów jednej z wrocławskich szkół. Czyj? To rozstrzygnie rozpoczynający się właśnie konkurs.

fot. wroclaw.pl

W środku, prócz standardowych ćwiczeń z nauki pisania i czytania, będą przetłumaczone na język francuski – urzędowy język Gwinei – polskie wiersze dla dzieci. Dorośli wrocławianie mogą finansowo wesprzeć tworzenie podręcznika, a uczniowie szkół – mogą zmierzyć się w konkursie na okładkę książki.

Potrwa on przez trzy tygodnie. Wziąć udział mogą uczniowie starszych klas podstawówek oraz gimnazjów i szkół średnich. Okładkę trzeba przygotować w formie plakatu wykonanego dowolną techniką.

Nagrodami w konkursie są całodniowe rodzinne zaproszenia do wrocławskiego Aquaparku.

Gwinea to kraj zmagający się z analfabetyzmem. Mimo urzędowego statusu języka francuskiego, gwinejskie społeczności porozumiewają się w kilkunastu plemiennych językach.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przygotowanie okładki w formie plakatu związanego z tematyką konkursu (informacje o przedsięwzięciu „Sto tysięcy elementarzy dla dzieci z Gwinei” umieszczone są na stronie www.arttransparent.org.

Każdy z uczestników konkursu powinien przygotować plakat wykonany dowolną techniką. Do konkursu zakwalifikowane zostaną tylko prace własnego autorstwa uczestników. Do każdej pracy powinna być dołączona informacja zawierająca następujące dane: tytuł pracy, imię i nazwisko, klasa, szkoła, dane kontaktowe, w przypadku osób niepełnoletnich zgoda opiekuna prawnego.

Konkurs rozpoczyna się  dnia 20.02.2017 a kończy 10.03.2017 r. Prace i zgłoszenia należy składać w sekretariacie Biura Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego we Wrocławiu – Rynek, Sukiennice 9.

Dane do przesyłania darowizn na cele projektu „Książki dla Gwinei”:
Fundacja Art Transparent
ul. Czereśniowa 10
55-140 Żmigród

NIP 915-170-51-92
KRS 0000247340

Alior Bank
Konto: 24 2490 0005 0000 4600 2802 1548

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj