Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Konsultacje społeczne w sprawie planu transportowego Wrocławia wydłużono do końca kwietnia

Facebook

Odbędą się jeszcze cztery spotkania z mieszkańcami, tym razem nie w centrum miasta. Przypomnijmy, plan transportowy to dokument mówiący o tym w jakich korytarzach w przyszłości będzie poprowadzony transport publiczny, jakie pojawia się środki transportu i z jaką częstotliwością.

Dokument określa jak ma wyglądać transport publiczny we Wrocławiu do 2022 roku. Opracowanie pokazuje najważniejsze przedsięwzięcia dotyczące rozwoju transportu, ocenia i prognozuje potrzeby przewozowe z uwzględnieniem trendów demograficznych.

– tłumaczył Błażej Trzcinowicz z magistratu. Na razie drogą elektroniczną zgłoszono powyżej 30 uwag, a podczas spotkań w Barbarze ponad 50. Część z nich zgłosiło Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia. Aktywiści uważają, że dokument jest niespójny i opiera się na nieaktualnych danych:

– mówił Wojciech Kurzyjamski z Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia. Wg ustawy bez planu transportowego miasto nie może organizować komunikacji zbiorowej. Sesja Rady Miejskiej Wrocławia, w trakcie której planowane jest wstępne przyjęcie uchwały zawierającej plan transportowy odbędzie się 27 czerwca. Terminy i miejsca kwietniowych konsultacji znajdziecie na stronie: http://komunikacja.wroclaw.pl/harmonogram

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj