Radio Gra Wrocław

KOPALNIA ParaSwimRun 2024 – zawody dla osób z niepełnosprawnościami. Uczestnicy pokazują, że niemożliwe nie istnieje [WYWIAD]

 

I Edycja Pływacko-Biegowych Zawodów „KOPALNIA Para SwimRun” odbędzie się 6 lipca 2024r. na terenie obiektu rekreacyjnego Kopalnia Wrocław  – Strefa Wakacji w Paniowicach, pod Wrocławiem.

Wezmą w nich udział osoby z niepełnosprawnościami, dzieci i osoby dorosłe, w tym duety składające się z Rodzica/Opiekuna i niepełnosprawnego podopiecznego. Wydarzenie organizowane jest przez fundację FizjoTRIterapia Follow Your Dreams. Fundacja od kilku lat inicjuje biegi i triathlony dla dzieci z niepełnosprawnościami, podczas których zawodnicy, z pomocą swoich opiekunów, pokonywali trasę w wózkach, pontonach lub samodzielnie.

mówi Łukasz Malaczewski, prezes fundacji FizjoTRIterapia Follow Your Dreams.

W tym roku po raz pierwszy zawody odbędą się w zupełnie nowym wydaniu: Swim Run, czyli 600 m pływania, które dzieci pokonają w pontonach ciągniętych przez swoich opiekunów, oraz bieganie 7 km, które dzieci pokonają w specjalistycznych wózkach pchanych przez swoich opiekunów.

  •  Na trasie pływackiej dozwolone są płetwy, rękawki, pontony i inne wspomagacze.
  • Na trasie biegowej dozwolone są wózki biegowe, inwalidzkie i handbike.

Fundacja zapewnia sprzęt.

Na mecie dzieci otrzymają medale oraz indywidualnie dobrane nagrody, przypisane do stopnia niepełnosprawności. Nie zabraknie również dmuchańców, animatorów, słodkości czy innych atrakcji.

Celem Zawodów jest łamanie barier, pokazanie, że niemożliwe nie istnieje i uśmiech dziecka cieszącego się z ukończonych zawodów.

Posłuchajcie całej rozmowy Pauliny Sznajder z Łukaszem Malaczewskim.