StartW Radiu Gra Wiadomości dnia

Kosynierzy i Kosynierki z Wrocławia uczą nas grać w lacrosse’a

Jeśli myśleliście, że ciekawe były początki squasha, który narodził się w więzieniu, koniecznie posłuchajcie o genezie lacrosse’a:

Lacrosse przywędrował do Polski stosunkowo niedawno:

Wrocław jest kolebką Lacrosse’a w Polsce. To właśnie w naszym mieście powstał drugi w kraju klub zrzeszający zawodników.

Lacrosse’a najłatwiej porównać do hokeja, a podobieństwo nie kończy się na używaniu kijów.

Panowie grający w lacrosse w każdym meczu muszą być przygotowani na ostry wycisk. To nie tylko wysiłek kondycyjny, ale także ostra boiskowa walka.

Damska odmiana lacrosse’a jest łagodniejsza od męskiej. Dzięki temu w tym sporcie każdy znajdzie coś dla siebie

Jeżeli mieszkacie we Wrocławiu i chcecie spróbować swoich sił w lacrossie, zgłoście się do Kosynierów. Nie musicie od razu być mistrzami świata, ale na początku przyda się duża doza samozaparcia.

Warto dodać, że w ten weekend (13-14.05.) we Wrocławiu odbędzie się międzynarodowy turniej lacrosse’a Silesia Cup. W Stolicy Dolnego Śląska zjawią się goście między innymi z Łotwy, Holandii, Czech, Niemiec i Słowacji. Dla kibiców wstęp jest całkowicie darmowy. W sobotę pierwszy mecz rozpocznie się o 10:15, rywalizacja zakończy się spotkaniem o 17:00. W niedzielę zawody startują o 10:00, a pierwszy gwizdek finału rozlegnie się o 15:00.

 

Zostaw komentarz