Radio Gra Wrocław

Kradł drewno i węgiel. Usłyszał 7 zarzutów

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 36-letniemu mieszkańcowi Ścinawy, którego zatrzymali policjanci miejscowego komisariatu. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież z włamaniem do piwnic, pomieszczeń gospodarczych i niezamieszkałych posesji. Straty oszacowano na blisko 7 tysięcy złotych.

/fot. KMPW

Policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie, w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali podejrzanego o włamania i kradzieże na terenie miasta. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec Ścinawy.

Funkcjonariusze w trakcie swoich czynności ustalili, że sprawca od stycznia do lutego 2023 roku włamywał się do pomieszczeń gospodarczych, piwnic, a także niezamieszkałych posesji. Mężczyzna kradł m.in. urządzenia elektryczne, rzeczy codziennego użytku, drewno, węgiel, rower, a także inne przedmioty, które mógł później łatwo spieniężyć. Swoim zachowaniem spowodował straty na szkodę pokrzywdzonych, na blisko 7 tysięcy złotych.

Sprawca ukrywał się przed organami ścigania, chcąc uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny. Został w konsekwencji namierzony przez policjantów i zatrzymany. Teraz za przestępstwa, których się dopuścił, odpowie przed sądem.

W trakcie przesłuchania podejrzany przyznał się do zarzuconych czynów. Usłyszał 7 zarzutów. Mężczyzna „przewijał” się już w policyjnej kartotece za podobne przestępstwa. Zgodnie z aktualnymi przepisami grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.