Radio Gra Wrocław

Kradł drewno z lasu i sprzedawał w Internecie. Teraz stanie przed sądem

W miniony piątek jaworscy kryminalni zatrzymali 27-latka, który usłyszał zarzut wyrębu i kradzieży drzewa z lasu. Mieszkaniec tego powiatu skusił się na darmowy opał i wyciął łącznie 23 jesiony w kwocie 25 tysięcy złotych.

fot. KWP WROCŁAW

Jaworscy kryminalni pracowali nad sprawą dotyczącą kradzieży drewna na szkodę jednego z gospodarstw rolno-handlowych działających na terenie gminy Mściwojów. Jak wynikało ze zgłoszenia, w styczniu br. sprawca regularnie wycinał jesiony. W sumie jego łupem padły 23 drzewa z tego gatunku. Straty zostały wycenione na kwotę  25 tysięcy złotych.

W ramach pracy operacyjnej jaworscy policjanci szybko wpadli na trop leśnego złodzieja. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec tego powiatu. Na posesji należącej do mężczyzny funkcjonariusze ujawnili pojazd m-ki VW T4, a w nim ścięte kawałki drzew. 27-latek nie miał żadnych dokumentów, które mogłyby poświadczyć o kupnie drewna.

fot. KWP WROCŁAW

Złodziej został zatrzymany i doprowadzony do jaworskiej jednostki. 27-latek przyznał się do ogłoszonego mu zarzutu. Mężczyzna wyjaśnił policjantom, że w nocy wielokrotnie przyjeżdżał swoim busem na teren gospodarstwa w miejscowości Godziszowa, gdzie wycinał drzewa, które następnie przywoził na teren swojej posesji i tam rąbał na kawałki. Tak przygotowane klocki drewna wystawiał do sprzedaży w Internecie na jednym ze znanych portali zakupowych.

fot. KWP WROCŁAW

Za popełnione przestępstwo podejrzany odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.