Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kradł telefony i portfele z niezamkniętych samochodów. 27-latek stanie przed sądem

Facebook

Legnicy policjanci zatrzymali sprawcę ponad 20 włamań i kradzieży. Jego łupem były między innymi telefony, portfele i karty płatnicze, przy pomocy, których dokonywał płatności w różnych sklepach na terenie Legnicy. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

/fot. dolnośląska policja

Mężczyzna został zatrzymany podczas próby kradzieży sklepowej, do której doszło na terenie stacji paliw w Legnicy.

Według świadków mężczyzna wyrwał z rąk klientowi portfel, jednak po interwencji pracownika stacji po chwili go zwrócił. Następnie rozwścieczony 27-latek zaczął kierować w stronę pracownicy stacji wulgaryzmy i siłą próbował ukraść pieniądze z kasy. Zdeterminowana kobieta uniemożliwiła mu kradzież pieniędzy. Mężczyzna nie odpuścił i z półek zabrał produkty spożywcze oraz alkohol. Zaalarmowani o całej sytuacji policjanci natychmiast skierowali się na miejsce i zatrzymali 27-latka. Skradziony towar odzyskano w całości.

Oprócz tego, mieszkaniec gminy Kunice z niezamkniętych pojazdów kradł portfele wraz z całą zawartością oraz telefony komórkowe. Następnie 27-latek przy użyciu skradzionych kart płatniczych dokonał 18 płatności zbliżeniowych w różnych sklepach na terenie miasta. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie łącznie 21 zarzutów

Za popełnione czyny 27-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj