Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Kto otrzyma stypendium w ramach programu realizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego?

Facebook

Stypendium otrzymają studenci pierwszego stopnia kierunków położnictwa, pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego. To już czwarta edycja programu stypendialnego organizowanego przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego, w ramach, którego rozdysponowane zostanie prawie 700 tysięcy złotych.

W tym roku Samorząd Województwa Dolnośląskiego wraz z przedstawicielami zawodów pielęgniarek i położnych aktywnie prowadzili kampanie, głównie poprzez media społecznościowe. W odpowiedzi na ogłoszenie wpłynęło 70 wniosków o przyznanie stypendium. Wszystkie spełniły warunki formalno-prawne.

Dla kogo stypendium?

Kandydaci, którzy chcieli uzyskać stypendium, musieli wykazać średnią ocen na poziomie co najmniej 4,0 oraz udzielić deklaracji podjęcia pracy w podmiocie leczniczym, dla którego podmiotem tworzącym jest Województwo Dolnośląskie, przez okres co najmniej 3 lat. Oprócz tego kandydat nie mógł powtarzać roku, w którym ubiegał się o przyznanie stypendium i nie korzystał z urlopów określonych w regulaminie studiów w okresie, w którym ubiegał się o przyznanie stypendium.

Ile można otrzymać?

W budżecie Województwa Dolnośląskiego na realizację stypendiów w roku akademickim 2022/2023 przygotowano środki w wysokości 675.000,00 zł. Co przekłada się na stypendium wynoszące 1500 złotych brutto miesięcznie.

Początkowo stypendium otrzymać miało 50 studentów. Ze względu na rosnące zainteresowanie programem stypendialnym- Zarząd Województwa postanowił zwiększyć środki z budżetu Województwa Dolnośląskiego na ten cel. Dzięki czemu stypendium otrzyma również 20 studentów pierwszego stopnia z kierunku pielęgniarstwa.

Studenci otrzymają stypendia na okres 9 miesięcy- od 1 października 2022 roku do 30 czerwca 2023 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2023