Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Które kamienice – zdaniem wrocławian – powinny oficjalnie stać się zabytkami?

Facebook

Jedności Narodowej 86, Chińska 3C i Prądzyńskiego 13 – to kamienice, które stanęły na podium konkursu na budynki, które powinny znaleźć się w rejestrze zabytków. Wyróżnione zostały także gmachy na Sienkiewicza 96 i Bałuckiego 2. Ale to nie była łatwa walka.

Kandydatów w plebiscycie było znacznie więcej, ogromne było także zainteresowanie głosujących wrocławian – mówi Marek Karabon z Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia.

Kolejne miejsca zajęły budynki przy Prądzyńskiego 13, Sienkiewicza 96 i Bałuckiego 2.

Mieszkaniec zwycięskiej kamienicy przy Jedności Narodowej 86, Tadeusz Stachera, nie kryje zadowolenia z wyników konkursu. I nadziei, że ewentualny wpis do rejestru pomoże w odnowieniu budynku.

Wpis do rejestru może wprawdzie skomplikować mieszkańcom plany remontowe, które będzie trzeba konsultować z konserwatorem. Z drugiej strony – pozwala na staranie się o dotację na renowacje. Aktywiści są zaskoczeni, że los wrocławskich kamienic jest aż tak bliski wrocławianom:

– komentuje prezes Towarzystwa Przemysław Filar. Z działaczami Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia rozmawiał nasz reporter Damian Zdancewicz.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj