Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Które zabytki otrzymają dotację?

Facebook

Zarząd województwa zatwierdził listę dolnośląskich zabytków rekomendowanych do otrzymania dotacji z budżetu województwa na inwestycje związane z ich ochroną i konserwacją. W tym roku na ten cel samorząd przeznaczył 5 milionów złotych.

Na liście zatwierdzonej przez zarząd województwa znalazło się 150 inwestycji, które mogą otrzymać dotację z budżetu województwa. Wśród nich znalazł się m.in. remont dachu Kościoła Pokoju w Świdnicy, a także renowacja wrocławskiej Iglicy przy Hali Stulecia.

Na liście rekomendowanej przez zarząd znalazły również charakterystyczne dla naszego regionu domy przysłupowe. Najwyższe kwoty dotacji (nawet do 90 tys. zł) przeznaczono na zabytkowe obiekty uzdrowiskowe oraz rekonstrukcje dachów w obiektach sakralnych.

O pieniądze z budżetu województwa mogli starać się właściciele lub zarządcy zabytkowych obiektów. Wnioski można było składać do końca stycznia. Wpłynęło ich ponad 300, a oceniała je specjalna komisja złożona z ekspertów z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego, w tym wojewódzką konserwator zabytków Barbarę Nowak-Obelindę.

O tym, czy dotacje trafią do beneficjentów wskazanych przez komisję i zarząd województwa, zadecydują radni sejmiku podczas najbliższej sesji, 31 marca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj