Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Przedstawiamy kwietniowy repertuar Wrocławskiego Teatru Lalek

Facebook

W drugi dzień świąt zaglądamy do repertuaru wrocławskiego teatru lalek. A w nim między innymi wracająca po dłuższej przerwie OJELA! A także sześć autorskich warsztatów teatralnych: dla najmłodszych, dzieci i dorosłych. Odbędzie się także kolejny odcinek cyklu, realizowanego we współpracy ze studentami reżyserii wrocławskiej AST, czyli SŁUCHAJ! - czytania sztuk.

OJEJA! albo o dziewczynce, która nie znała swojego imienia  | 6+

Spektakl w reżyserii wielokrotnie nagradzanego duetu krofta/wojtyszko, rozgrywający się w baśniowej scenerii, przeznaczony dla całej rodziny. Pojedynki piratów, wyspa zamieszkana przez syreny i trolle, ucieczka z zamku krasnoludów, wyprawa balonem i mnóstwo innych szalonych przygód, a wszystko w jednym brawurowo zrealizowanym przedstawieniu.

Grany: 20, 21, 22, 23, 25.04

22.04 – spektakl z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na PJM

SEN NOCY LETNIEJ | 10+

Kolejna realizacja reżysersko-dramaturgicznego duetu krofta/wojtyszko. Opowieść o tym, jak bezradni jesteśmy wobec emocji: miłości, zazdrości, zranionej ambicji. Przez scenę przetacza się korowód bohaterów, a każdy z nich jest równie zabawny, co tragiczny. Wyjątkowość dzieł Shakespeare’a kryje się w tym, że jego postaci, nieważne jak bajkowe, zawsze są ludźmi z krwi i kości. Nikt nie jest całkowicie zły ani całkowicie dobry, nikt nie jest wolny od wad i śmieszności, a w obliczu uczuć wszyscy zachowują się jak dzieci.

Grany: 27, 28, 29, 30.04

SŁUCHAJ! Czytania sztuk | 6+

W kolejnym odcinku cyklu czytamy (NIE)ZAPOMNIANĄ HISTORIĘ – sztukę nagrodzoną (II miejsce) w Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu w 2022 r.

Starszy Pan zgubił drogę do domu. Na szczęście na łące spotyka Badylarkę i Trzmiela, którzy pomagają mu poradzić sobie z zapominaniem różnych rzeczy. (NIE)ZAPOMNIANA HISTORIA to kameralna, ciepła opowieść o akceptacji odchodzenia i przemijania.

Grany: 29 i 30.04

Pełną listę, jak i bilety na spektakle znajdziecie tutaj.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2023