Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Laptopy dla czwartoklasistów. Kiedy trafią do uczniów?

Facebook

Czwartoklasiści otrzymają laptopy w ramach rządowego programu – na Dolnym Śląsku sprzęt dostanie 27 tysięcy dzieci. Laptopy mają trafić do uczniów jesienią tego roku.

Na jakich zasadach będzie można korzystać ze sprzętu?

W ramach tego programu. Każdy czwartoklasista dostanie na własność swój sprzęt komputerowy. To będzie laptop według parametrów określonych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, to jest sprzęt, dzięki któremu młodzi ludzie będą mogli korzystać z cyfrowych narzędzi edukacyjnych, będą mogli uczestniczyć w lekcjach. Będą mogli robić rzeczy, których do tej pory, jeżeli po prostu sami nie mieli na to środków, ale też będą mogli wziąć ten sprzęt do domu i pracował sobie na nim w dom

– mówi Janusz Cieszyński, Sekretarz Stanu KPRM ds. Cyfryzacji, pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa.

Z laptopów będzie można korzystać również na lekcjach.

Dlaczego akurat czwartoklasiści mają otrzymać sprzęt?

Otóż to wynika z opinii ekspertów, którzy po prostu jasno wskazują, że to jest taki moment. Taki punkt zwrotny, jeżeli chodzi o nauczaniu w szkole podstawowej, wtedy wchodzą nowe przedmioty. Wchodzi przede wszystkim informatyka, wchodzi też szereg przedmiotów podstawy programowej już w podziale na bardziej konkretne, nie takie zblokowane i w związku z tym to jest taki moment, kiedy też młodzi ludzie są już po tych pierwszych 3 latach, gdzie uczą się czytania, pisania, liczenia, tych podstawowych umiejętności i zależy nam na tym, aby ten sprzęt komputerowy był.

– wyjaśnia Janusz Cieszyński.

Program obejmie uczniów 700 dolnośląskich szkół.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj