Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Lawina nieoczekiwanych zdarzeń po odwołaniu Cezarego Morawskiego ze stanowiska dyrektora Teatru Polskiego

Facebook

Batalia w Teatrze Polskim trwa! Marszałek Cezary Przybylski potwierdził, że decyzja o odwołaniu dyrektora Cezarego Morawskiego jest prawomocna, a pełniącym obowiązki dyrektora na czas ogłoszenia nowego konkursu zostaje Remigiusz Lenczyk. Marszałek podkreślił, że pracownicy teatru mają obowiązek wykonywać jego polecenia, a nie dostosowanie się do nich grozi konsekwencjami.

Jednocześnie Jerzy Michalak zapowiada, że decyzja wojewody Pawła Hreniaka o wstrzymaniu odwołania dyrektora Morawskiego była przedwczesna i nie miał prawa odwołania wstrzymywać. W związku z tym do końca tygodnia trafi do Sądu Administracyjnego trafi skarga.

– mówi marszałek Cezary Przybylski i Jerzy Michalak z zarządu województwa. Remigiusz Lenczyk jednak swoich obowiązków wykonywać nie może – nie został on wpuszczony do swojego gabinetu w Teatrze. Czy przyjdzie do pracy? Nie wiadomo. Jak sam mówi: „ Obecna sytuacja jest tragikomiczna!”.

Mimo ostrzeżenia marszałka Przybylskiego, Jadwiga Zgrzebnicka główna księgowa, która w czasie nieobecności dyrektora Morawskiego- obecnie jest on na zwolnieniu lekarskim- pełni jego obowiązki zapowiedziała, że drzwi do gabinetu Lenczykowi nie otworzy. Według niej to Cezary Morawski jest dyrektorem teatru i do jego poleceń będzie się stosować.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 lipca 2020