Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Legenda wrocławskiej siatkówki wróci do PlusLigi w ciągu dwóch sezonów?

Facebook

Gwardia Wrocław w ciągu dwóch sezonów awansuje do PlusLigi! To główne założenie nowego „Projektu Gwardia”. Ponadto klub ma wzmocnić współpracę z miastem, a osoby pracujące w zespole mają być związane z wrocławskim środowiskiem sportowym. Gwardia chce być definiowana jako klub związany z miastem Wrocław.

Mówi, Łukasz Tobys – prezes spółki „Projekt Gwardia”

Sezon 2018/19 był dla wrocławskiego Klubu Sportowego „Gwardia”, sporym wyzwaniem. Powrót po ponad 10 latach na pierwszoligowe parkiety, niósł ze sobą spore ryzyko i było dużo niewiadomych. Sportowo i organizacyjnie, w KS Gwardia, zdano egzamin i klub dotarł do fazy play-off.

„Projekt Gwardia” zakłada jeszcze większą współpracę z całym wrocławskim środowiskiem…

Gwardia chce odświeżyć swój skład. Na dniach poznamy też nowego trenera. Z klubem pożegnali się Michał Superlak i Kamil Maruszczyk.

„Projekt Gwardia” zakłada m.in. założenie spółki akcyjnej, o tej właśnie nazwie, która będzie zarządzać działaniami pierwszoligowego, gwardyjskiego, klubu. Do tego, w powstającej radzie nadzorczej, zasiądą m.in. Sylwia Szymańska, prezes KS „Gwardia”, zarządzająca strukturami stowarzyszenia, odpowiedzialnego m.in. za sekcje boksu i judo oraz grupy młodzieżowe siatkarzy.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj