Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Legniccy policjanci eskortowali do szpitala samochód z ciężko chorą kobietą [FILM]

Facebook

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy pilotowali samochód, w którym znajdowała się starsza kobieta, mająca problemy z oddychaniem i duszności. Sytuacja była bardzo poważna.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, kilka dni temu pełniąc służbę na terenie miasta, mieli możliwość przeprowadzenia nietypowej interwencji. Na jednej z ulic miasta podjechał do nich zdenerwowany mężczyzna, który powiedział, że w samochodzie znajduje się jego babcia, która ma problemy z oddychaniem i bardzo źle się czuje. Z uwagi na to, że mężczyzna jechał z daleka i nie znał miasta, a stan kobiety się pogarszał, policjanci błyskawicznie podjęli decyzję o pilotażu samochodu do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Włączyli wówczas sygnały świetle i dźwiękowe w oznakowanym radiowozie i pilotowali samochód ulicami Legnicy. Funkcjonariusze pomogli szybko i bezpiecznie dotrzeć kierującemu i kobiecie do szpitala.

Po przyjeździe na miejsce 85-latka została natychmiast przekazana personelowi medycznemu, który udzielił jej specjalistycznej pomocy. Szybki i bezpieczny przejazd do szpitala pozwolił bez zbędnej zwłoki udzielić chorej pomocy i być może uratował jej życie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023