Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Licealiści chcą zwiększyć frekwencję podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego

Facebook

Licealiści z Wrocławia są świadomi korzyści jakie płyną z bycia członkiem Unii Europejskiej. W Starym Ratuszu odbyła się czwarta konferencja, która była podsumowanie ogólnopolskiego projektu społecznego "Unia Europejska, co dla nas znaczy?”. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia.

fot. pixabay.com
fot. pixabay.com

Cały projekt jest realizowany we współpracy z lokalnym Biurem Parlamentu Europejskiego i Urzędem Miejskim Wrocławia. Podczas konferencji organizowanych w ramach projektu, persony ze świata polityki na szczeblu europejskim, osoby ze świata biznesu i samorządu opowiadają jak bardzo istotna jest dla Polski Unia Europejska.

Mówi, Aleksandra Rusek z LO XII we Wrocławiu.

Licealiści zainspirowali się 15. rocznicą uczestnictwa w Unii Europejskiej. Chcą także zwiększyć frekwencje podczas nadchodzących wyborów.

Uczniowie są świadomi korzyści jakie daje nam bycie członkiem UE.

Członkostwo w UE daje wiele korzyści finansowych.

Mówi, Piotr Puczek z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

Wrocławianie chętnie korzystają ze środków z UE.

Jak zapewniają organizatorzy, projekt dobrze wpasowuje się w okres przed wyborami parlamentarnymi (do Parlamentu Europejskiego). Realizując go zwiększamy świadomość obywateli na temat wagi wyborów, jednocześnie budując świadome, mądre społeczeństwo obywatelskie.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 lutego 2020