Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym

Facebook

Liczby, tabele, czy porównania nie zawsze przemawiają do wyobraźni kierowców i pieszych. Policja postanowiła uruchomić w okresie wakacyjnym mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Jej zadaniem jest przemówienie do wyobraźni kierowców, którzy wybierają się w wakacyjną podróż.

Bieżąca aktualizacja, w tym zwłaszcza wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach. Czy obraz mapy skłoni do refleksji użytkowników dróg, czy tegoroczne wakacje będą bezpieczne?

Mówi kom. Kamil Rynkiewicz – sekcja prasowa KWP we Wrocławiu

Najnowsze zgłoszenia będą oznaczone żółtym kolorem przez pierwsze 24h…

Mapa ma przemówić do wyobraźni kierowców i zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków w okresie wakacji. W zeszłym roku w okresie letnim doszło do 592 wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

A o czym powinniśmy pamiętać przed wyruszeniem w podróż?

W trakcie samej podróży warto pamiętać o zachowaniu odpowiedniej prędkości. Nadmierna prędkość jest elementem, który najczęściej skutkuje niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.

Aktualnie mapa jest jeszcze pusta. Niestety z każdym dniem będzie coraz mniej przejrzysta, ponieważ przybywać będą nowe punkty. Pod każdym punktem kryje się ludzki dramat!

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj