Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Marzył o minikoparce. Wpłacił zaliczkę i został oszukany

Facebook

Blisko 20 tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu legnickiego, który postanowił kupić minikoparkę wystawioną na jednym z popularnych portali społecznościowych. Mimo wpłaconych pieniędzy wymarzona minikoparka do niego nie trafiła.

/zdjęcie ilustracyjne/pixabay

Mieszkaniec powiatu legnickiego znalazł na popularnym portalu społecznościowym ogłoszenie o sprzedaży minikoparki w bardzo atrakcyjnej cenie. Po wysłaniu zapytania o przedmiot, sprzedający podał swój adres e-mail, przez który osoby się komunikowały. Podczas wirtualnej korespondencji oszust, aby wzbudzić zaufanie do kupującego, wysłał zdjęcie rzekomo swojego dowodu osobistego oraz umowę sprzedaży.

Pokrzywdzony, aby dostać minikoparkę, przelał na podane przez oszusta konto 4 000 euro. Mimo wpłaconych pieniędzy wymarzona maszyna nigdy do niego nie trafiła, a kontakt ze sprzedawcą się urwał. Co istotne, kupujący nie widział sprzętu na żywo.

Policja apeluje, żeby podczas zawierania transakcji przez Internet nie działać pod wpływem emocji oraz presji czasu wywieranej przez oszustów. Warto zachować również zimną głowę gdy znajdziemy tak zwaną „okazje”. Rzeczy wystawiane po zaniżonej wartości powinni wzbudzić naszą czujność.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj