Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Mateusz Praszelik nowym piłkarzem Śląska Wrocław!

Facebook

Śląsk Wrocław nie musi się już martwić o obowiązkowego młodzieżowca w przyszłym sezonie. Kontrakt z klubem podpisał Mateusz Praszelik związany dotychczas z Legią Warszawa.

fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl
fot. Dawid Antecki/slaskwroclaw.pl

Pomocnik podpisał ze Śląskiem kontakt, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku. To jeden z najbardziej utalentowanych polskich piłkarzy z rocznika 2000. Występował we wszystkich młodzieżowych reprezentacjach od U15 do U20. W 2014 roku przeniósł się do Legii Warszawa, z którą zdobył mistrzostwo Polski juniorów starszych.

Komentuje Mateusz Praszelik – nowy nabytek Śląska Wrocław

W obecnym sezonie pomocnik w barwach Legii Warszawa zaliczył 5 występów w PKO Ekstraklasie. Mateusz Praszelik to trzeci zawodnik po Rafale Makowskim i Michale Szromniku, który wzmocnił zespół WKS-u przed nadchodzącym sezonem.

Mateusz Praszelik to ofensywny środkowy pomocnik, który nie boi się brać na swoje barki ciężaru prowadzenia gry. Jest kreatywny, szuka prostopadłych podań do napastników, ale umie także stworzyć zagrożenie poprzez wejście z piłką pod bramkę rywala. Z pewnością ma przed sobą perspektywę gry na bardzo wysokim poziomie – zaznacza Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy Śląska Wrocław.

Piotr Krejner

Piotr Krejner

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj