Radio Gra Wrocław Home

Muzyka Wybrana Dla Ciebie • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Mecz Polska – Rosja we Wrocławiu [BILETY, PARKINGI, DOJAZD]

Facebook

Mecz Polska – Rosja we Wrocławiu. 1 czerwca reprezentacja Polski zagra sparing tuż przed Euro 2020. Jak dojechać na stadion i gdzie zaparkować auto?

Kamil Kuchta

 

Polska zagra z Rosją 1 czerwca o godzinie 20.45 na Stadionie Wrocław. To będzie pierwszy sprawdzian biało-czerwonych przed rozpoczynającymi się 11 czerwca mistrzostwami Europy. 8 czerwca Polacy zagrają jeszcze towarzysko na Stadionie Miejskim w Poznaniu (godz. 18.00) z Islandią, a następnie udadzą się na turniej finałowy.

Grupowymi rywalami Polaków na mistrzostwach Europy będą: Słowacja (14 czerwca, godz. 18.00, Petersburg), Hiszpania (19.06.2021, godz. 21.00, Sewilla) i Szwecja (23.06.2021, godz. 18.00, Petersburg).

Polska – Rosja we Wrocławiu

Mecz towarzyski Polski z Rosją we Wrocławiu to czwarte spotkanie biało-czerwonych z Paulo Sousą na stanowisku selekcjonera kadry. Portugalczyk zastąpił w styczniu Jerzego Brzęczka, którego zwolniono ze względu na niesatysfakcjonujące wyniki oraz poziom gry zespołu.

Sousa poprowadził Polskę w trzech meczach eliminacyjnych do mistrzostw świata 2022 w Katarze. Biało-czerwoni zremisowali 3:3 z Węgrami, wygrali 3:0 z Andorą i przegrali 1:2 z Anglią.

Po raz ostatni Polska grała z Rosją na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. Mecz zakończył się remisem 1:1, gola dla Polski strzelił Jakub Błaszczykowski.

Polska – Rosja na Stadionie Wrocław [BILETY]

Bilety na mecz Polska-Rosja można kupić tylko przez internet na stronie bilety.laczynaspilka.pl. W dniu meczu nie będzie możliwości zakupu wejściówek na stadionie. Mecz zostanie zorganizowany z zastosowaniem aktualnych wymagań sanitarnych zgodnie z ogłoszonym rozporządzeniem Rady Ministrów. Oznacza to, że na trybunach pojawi się ok. 21,5 tys. widzów. Pierwotnie na trybunach miało znaleźć się 11 276 widzów (25 proc. miejsc), ale ta liczba zostanie zwiększona do połowy pojemności obiektu. Taka decyzja zapadła podczas rozmów PZPN z rządem.

– Taką informację otrzymaliśmy w nocy z wtorku na środę (25/26 maja) – potwierdza Kacper Cecota, rzecznik Stadionu Wrocław.

Polska – Rosja na Stadionie Wrocław [PARKINGI]

Wszystkie parkingi w obrębie stadionu będą otwarte dla przyjezdnych, z wyjątkiem miejsc postojowych od strony al. Śląskiej, gdzie mieszczą się punkty szczepień oraz wymazów przeciw COVID-19.

– Otwieramy cały parking wielopoziomowy od al. Śląskiej. Otwarte będą także parkingi od ul. Królewieckiej i Lotniczej – zapewnia Kacper Cecota ze Stadionu Wrocław.

Parkingi na terenie Stadionu Wrocław zostaną otwarte o 18.45. Płatność przed meczem w parkometrach lub przez stronę internetową.

  • Parking wielopoziomowy (P0, P1, P2 i P3). Wjazd bramami C i D od strony al. Śląskiej – 40 zł;
  • Parking P4 i P5. Wjazd bramą B od strony al. Śląskiej – 50 zł.

Parkingi zewnętrzne w pobliżu Stadionu Wrocław zostaną otwarte o 17.45. Płatność gotówką u kasjera przed wjazdem na parking.

  • Parking Królewiecka ok. 300 miejsc – 30 zł;
  • Parking Lotnicza – 20 zł, busy i autobusy 30 zł;
  • Parking Szczecińska – 20 zł.
Liczba miejsc parkingowych jest ograniczona.

Polska – Rosja we Wrocławiu. Jak dojechać?

Na stadion będzie można dojechać m.in. specjalną komunikacją miejską. Dla kibiców zostaną podstawione specjalne tramwaje oraz autobusy.

Szczegółowe informacje można znaleźć TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj