Radio Gra Wrocław

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli. Teraz czeka go wysoki mandat

32-latek będzie musi zapłacić 8600 złotych za mandaty. Podczas jednej kontroli otrzymał ich aż cztery. Interwencja, która miała taki finał zaczęła się od przekroczenia prędkości i ucieczki kierującego citroenem, w celu uniknięcia kontroli.

/komenda miejska policji we wrocławiu/

Policja informuje, że do tej sytuacji doszło w jednej z podwrocławskich miejscowości. Funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który w miejscu ograniczenia prędkości do 40 kilometrów na godzinę, jechał 70km na godzinę. Kiedy zauważył policję gwałtownie skręcił w inną drogę – po chwili został jednak zatrzymany, ponieważ funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg.

Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy.

Otrzymał łącznie cztery mandaty, pierwszy za niezatrzymanie się do kontroli drogowej mężczyzna otrzymał 5000 zł oraz 15 pkt karnych, drugi za kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie 3000 zł, trzeci za przekroczenie prędkości o 30 km/h 400 zł oraz 7 pkt. karnych,  czwarty a za niesygnalizowanie manewru skrętu 200 zł oraz 4 pkt. karnych. Co łącznie daje 26 punktów karnych i 8600 zł grzywny. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny citroena.