Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Miasto chce włączyć mieszkańców w odnawianie Przedmieścia Oławskiego

Facebook

Do współdziałania przy odnawianiu Przedmieścia Oławskiego – czyli osławionego "Trójkąta" – chcą zachęcić mieszkańców urzędnicy magistratu. Przy ul. Hercena powstaje "lokalne biuro rewitalizacji". Biuro tworzą pracownicy Wrocławskiej Rewitalizacji, czyli spółki, która będzie nadzorowała odnawianie "Trójkąta", a do tej pory zajmowała się m.in. rewitalizacją Nadodrza.

Co będzie się w nim działo? Jak twierdzą sami urzędnicy, ma być to miejsce „pracy, spotkań, doradztwa, dyskusji i wymiany doświadczeń”.

Chodzi też o to, żeby pracownicy odpowiedzialni za przyszłe decyzje na temat Przedmieścia Oławskiego byli po prostu bliżej miejsca, w które mają tchnąć nowe życie. A przypomnijmy, że są plany zagospodarowania nabrzeży Oławy, czy remontów podwórek i kamienic.

W biurze każdy ma mieć możliwość zapytania o to, jak będzie przebiegał proces odnowienia „Trójkąta”, zgłosić jakiś pomysł albo nawet zaoferować pomoc przy odnawianiu okolicy.

Biuro oficjalnie rusza w poniedziałek (21.11.), ale już teraz jego pracownicy zapraszają do zapoznania się z nim podczas „dni otwartych” trwających do soboty. Dziś i jutro biuro jest czynne od 12 do 16, w sobotę od 14 do 18.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj