Radio Gra Wrocław Home

Moje Miasto Moje Radio • Radio Gra Wrocław 95.1 FM Słuchaj Online Facebook

Miasto mierzy satysfakcję swoich mieszkańców i gości. To pierwsze takie badanie w samorządach

Facebook

Wrocław chce mierzyć satysfakcję swoich mieszkańców i gości. Ankieta ma być prowadzona ciągle – tym będzie różniło się od prowadzonych dotychczas badań. W imieniu miasta prowadzi ją wyspecjalizowana firma, na co dzień doradzająca firmom.

Kwestionariusz mogą wypełnić użytkownicy miejskiego wi-fi:

– wyjaśnia kierownik projektu, Mariola Apanel z Urzędu Miejskiego.

Oczywiście ankieta nie jest obowiązkowa, ale warto wziąć w niej udział. Zostaniemy o niego poproszeni podczas logowania się do miejskiego internetu:

Wypełnienie formularza nie jest żadnym wysiłkiem, przekonuje Apanel:

Jednak odpowiedzi na te proste dla użytkownika pytania dostarczą miastu bardzo dużo istotnych informacji. Jednak przygotowanie możliwie nieskomplikowanej ankiety, która dostarczy pytającym wystarczającej liczby danych – to prawdziwe wyzwanie. Przygotowanie odpowiedniego rozwiązania trwało rok:

– wyjaśnia Piotr Brewińki z firmy Sigmacem, która przygotowała używany w badaniu system „Citynello” i samą ankietę. Czego z niej dowiedzą się badacze i – w następnej kolejności – urzędnicy? Nie tylko tego, co działa dobrze lub źle we Wrocławiu, ale też – co warto na jego grunt przeszczepić z innych miejsc:

To prawdopodobnie pierwszy przypadek na świecie, gdy tego typu system jest wykorzystywany przez samorząd.

– „…a nie tzw. intuicję, czy zgadywanie” – wyjaśnia Piotr Brewiński. Jak dodaje – przeniesienie tego rozwiązania z biznesu do samorządu jest o tyle trudne, że firmy są dużo bardziej jednolite. Miasto to jednak zdecydowanie bardziej skomplikowany organizm.

Sigmacem współpracuje z miastem pro publico bono. Umowa jest podpisana na rok. Po tym czasie urzędnicy poznają końcowy raport.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 lipca 2020